Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Pomaganie – Krąg Empatii

13 grudnia 2022 @ 19:00 - 21:00

jezioro w Tatrach, napis: Krąg Empatii, po Kręgu Dialogowym

O Kręgu

To krąg domykający dla osób uczestniczącym w Kręgu Dialogowym o Pomaganiu, ale także dla osób, które chciały na nim być i niestety nie mogły dotrzeć.

Krąg Empatii różni się zarówno od zwyklej rozmowy, ma też nieco inną strukturę od Kręgu Dialogowego. Każdy uczestnik ma okazję być w trzech rolach: aktywnego mówcy, aktywnego słuchacza, cichego słuchacza. Każda rola jest ważna, bo daję szansę praktykowania ważnych aspektów empatycznej komunikacji: autentycznego wyrażania się, odzwierciedlania słów drugiej osoby bez ocen, uważnego słuchania, podążania uwagą za tu i teraz, kontaktu ze sobą.

Osoby prowadzące, na początku spotkania wyjaśniają metodę, dbają o podtrzymanie ram czasowych i wspierają uczestników, aby czuli się bezpiecznie.

 

Poniżej kilka praktycznych informacji o strukturze spotkania.

 

Kilka informacji praktycznych:

  • Zaczniemy od bardzo krótkiego przedstawienia się wszystkich uczestników.
  • Następnie zrobimy krótkie wprowadzenie do metody Kręgu Empatii. W tej metodzie każdy uczestnik ma okazję pełnić rolę słuchacza, mówiącego, słuchacza aktywnego (odzwierciedlającego).
  • Podzielimy się na mniejsze kręgi po 3-5 osób i będziemy rozmawiać w osobnych wirtualnych pokojach.
  • Na 15 minut przed końcem wrócimy do głównej sesji naszego spotkania na podsumowanie.

 

Sprawy techniczne  i komfort podczas spotkania:

  • Proponujemy, abyś połączył/a z nami pięć minut wcześniej. Postaraj się znaleźć sobie ciche miejsce i odłożyć inne aktywności. Może zechcesz przygotować sobie coś do picia, koc? Chcemy, abyś w czasie spotkania czuł/a się wygodnie.
  • Krąg potrwa 2h. Ok. godziny 19:20 zamkniemy dostęp do zooma i nie będzie można dołączyć. Oczywiście pomożemy w razie wypadnięcia ze spotkania.
  • Będzie nam miło, jeżeli będziesz mieć włączoną kamerę w czasie spotkania. Jeżeli z jakiegoś powodu nie będzie to możliwe, ważne, abyśmy mogli cię chociaż słyszeć.

 

<Link do spotkania>

Meeting ID: 843 3939 7709

 

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

Kontakt@tocopowiesz.pl

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Organizowany przez Fundację Trampolina.

Details

Date:
13 grudnia 2022
Time:
19:00 - 21:00