Krąg Empatii różni się zarówno od zwyklej rozmowy, ma też nieco inną strukturę od Kręgu Dialogowego. Każdy uczestnik ma okazję być w trzech rolach: aktywnego mówcy, aktywnego słuchacza, cichego słuchacza. Każda rola jest ważna, bo daję szansę praktykowania ważnych aspektów empatycznej komunikacji: autentycznego wyrażania się, odzwierciedlania słów drugiej osoby bez ocen, uważnego słuchania, podążania uwagą za tu i teraz, kontaktu ze sobą.

Facyliatorzy na początku spotkania wyjaśniają metodę, dbają o podtrzymanie ram czasowych i wspierają uczestników, aby czuli się bezpiecznie.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 6 czerwca o 19:00.

Autorka zdjęcia: Oli Zin

Kilka informacji praktycznych:

  • Zaczniemy od bardzo krótkiego przedstawienia się wszystkich uczestników.
  • Następnie zrobimy krótkie wprowadzenie do metody Kręgu Empatii. W tej metodzie każdy uczestnik ma okazję pełnić rolę słuchacza, mówiącego, słuchacza aktywnego (odzwierciedlającego).
  • Podzielimy się na mniejsze kręgi po 3-5 osób i będziemy rozmawiać w osobnych wirtualnych pokojach.
  • Na 15 minut przed końcem wrócimy do głównej sesji naszego spotkania na podsumowanie.

Sprawy techniczne  i komfort podczas spotkania:

  • Proponujemy, abyś połączył/a z nami pięć minut wcześniej. Postaraj się znaleźć sobie ciche miejsce i odłożyć inne aktywności. Może zechcesz przygotować sobie coś do picia, koc? Chcemy, abyś w czasie spotkania czuł/a się wygodnie.
  • Krąg potrwa 2h. Po krótkim wprowadzeniu, zamkniemy dostęp do zooma i nie będzie można dołączyć. Oczywiście pomożemy w razie wypadnięcia ze spotkania.
  • Będzie nam miło, jeżeli będziesz mieć włączoną kamerę w czasie spotkania. Jeżeli z jakiegoś powodu nie będzie to możliwe, ważne, abyśmy mogli cię chociaż słyszeć.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Możecie też dołączyć do cotygodniowych Kręgów Empatii

Więcej informacji tutaj

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.