CO ZNACZY DLA NAS NAZWA LABORATORIUM ALBO KIM CHCEMY BYĆ 

Laboratorium – inkubator – gniazdo – hub – labo …..

To nie jest oczywiste jak brzmi wspólna wymarzona nazwa tego miejsca. Jednak to z czym się zgodziłyśmy, to wspólne wartości. Potrzeba współtworzenia kręgów, wymiany, wzajemnego wsparcia i działania. Bycia blisko życia. To nie jest czyste i sterylne laboratorium – oj nie. Idziemy tam gdzie jest to potrzebne. Docieramy z doświadczeniem słuchania do różnych osób. Chcemy podkreślić i pamiętać, że niezależnie od naszego doświadczenia – na kręgu jesteśmy obecne w 100%, to nie czas na „testy” ,tylko pełną obecność i uważność, z szacunkiem do wrażliwości osób, które przyjdą na krąg. Z uznaniem tego co już potrafimy, z uznaniem naszych zasobów. Z pokorą i otwartością na to, co może się przydarzyć.

Równocześnie chcemy eksperymentować, badać, sprawdzać możliwości i ograniczenia różnych form, wzajemnie się inspirować i uczyć się od siebie nawzajem. Dbać o swoje zasoby, o komfort, łatwość, dostępność.

A może to nie laboratorium chce się wykluć, a port? 🙂 port z którego można popłynąć w ciemne dalekie rejony, i do którego zawsze można wrócić – zregenerować się, wymienić doświadczeniem, odpocząć i naładować… 

Photo by Md Mahdi on Unsplash


o projekcie