społecznej, ekonomicznej, 
politycznej?

A gdzie my będziemy teraz żyć ? – zapytała dziewczynka jadąc pociągiem w stronę Warszawy…

To pytanie, a nawet szersze – “Jak będziemy teraz żyć?” – zadaje sobie niejedna osoba.
Obecne czasy obfitują w wiele wydarzeń: wojna w Ukrainie i innych miejscach na świecie, kryzys uchodźczy, zmiany klimatyczne, galopująca inflacja…

Dotykają nas one i angażują na wiele różnych sposobów. Wpływają na naszą codzienność, myślenie o przyszłości, decyzje i wybory życiowe, odczuwane emocje.

Do czego zapraszamy?

Każdy uczestnik będzie mógł wyrazić swoją opinię lub perspektywę oraz usłyszeć opinie i perspektywy innych osób. Spotkanie będzie prowadzone przez doświadczone osoby, które zadbają o atmosferę bezpieczeństwa i szacunku. 

My nazywamy takie spotkania Kręgami Dialogowymi.

Spotkanie będzie facylitowane przez Magdę Barańską, Anetę Stępień-Proszewską

Po co to robimy?

Naszym celem jest przyczynienie się do tego, aby to, co różni w poglądach, nie dzieliło nas przy stole czy w rozmowach. Zależy nam na tym, byśmy w naszym kraju potrafili słuchać się z szacunkiem, chcieli ze sobą rozmawiać, nawet jeśli o tej samej kwestii myślimy skrajnie inaczej.

Zdajemy sobie sprawę, że to może brzmieć jak coś zupełnie niemożliwego. Jednak my wielokrotnie doświadczyliśmy, że z pomocą Kręgów Dialogowych może się to udać.

Kogo zapraszamy?

Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą wyrazić swoje opinie lub emocje związane z obecną sytuacją i jednocześnie są ciekawe lub przynajmniej gotowe usłyszeć innych, nie przeszkadzając im, kiedy będą zabierać głos. Zapraszamy także tych, którzy są po prostu ciekawi, co w tej sprawie myślą inni, a niekoniecznie sami chcą się wypowiadać.

Jak to będzie wyglądało?

Mamy pewne zasady, które pomogą sprawić, żeby wszyscy uczestnicy tego spotkania mogli się czuć bezpiecznie, żeby zarówno oni, jak i ich poglądy zostały uszanowane. Zapoznaj się z nimi przed spotkaniem i oceń, czy się na nie zgadzasz, oto link.

Jak wziąć udział?

Możesz zapisać się wypełniając poniższy formularz. Dzięki temu otrzymasz przed spotkaniem przypomnienie i link do spotkania bezpośrednio do Twojej skrzynki.

.


Równocześnie, jeśli jeszcze nie wiesz, albo wolisz nie dawać znać wcześniej, to po prostu przyjdź.  Oto link do spotkania, który przeniesie Cię do pokoju na platformie zoom:

______________
Meeting ID: 962 9183 5899
Passcode: empatia

Dial by your location
+48 22 306 5342 Poland
+48 22 307 3488 Poland
+48 22 398 7356 Poland
Meeting ID: 962 9183 5899
Passcode: 8765697
Find your local number: https://zoom.us/u/aeGvRTQ54r

W imieniu zespołu
Ola i Aga

`