Zapraszamy Cię do udziału w spotkaniu osób, które różnie myślą na temat tego, co się dzieje na polsko-białoruskiej granicy.

3 grudnia 2021, 19.00-21.30, zoom (online)

Do czego zapraszamy?

Każdy uczestnik będzie mógł wyrazić swoją opinię lub perspektywę oraz usłyszeć opinie i perspektywy innych osób. Spotkanie będzie prowadzone przez doświadczone osoby, które zadbają o atmosferę bezpieczeństwa i szacunku. 

My nazywamy takie spotkania kręgami dialogowymi.

Po co to robimy?

Naszym celem jest przyczynienie się do tego, aby to, co różni w poglądach, nie dzieliło nas przy przysłowiowym „świątecznym stole”. Zależy nam na tym, byśmy w naszym kraju potrafili słuchać się z szacunkiem, chcieli ze sobą rozmawiać, nawet jeśli o tej samej kwestii myślimy skrajnie inaczej.

Zdajemy sobie sprawę, że to może brzmieć jak coś zupełnie niemożliwego. Jednak my wielokrotnie doświadczyliśmy, że z pomocą kręgów dialogowych może się to udać.

Kogo zapraszamy?

Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą wyrazić swoje opinie lub emocje związane z obecną sytuacją na granicy i jednocześnie są ciekawe lub przynajmniej gotowe usłyszeć innych, nie przeszkadzając im, kiedy będą zabierać głos. Zapraszamy także tych, którzy są po prostu ciekawi, co w tej sprawie myślą inni, a niekoniecznie sami chcą się wypowiadać.

Jak to będzie wyglądało?

Mamy pewne zasady, które pomogą sprawić, żeby wszyscy uczestnicy tego spotkania mogli się czuć bezpiecznie, żeby zarówno oni, jak i ich poglądy zostały uszanowane. Zapoznaj się z nimi przed spotkaniem i oceń, czy się na nie zgadzasz:

Jak wziąć udział?

Będzie super, jak dasz nam znać, że przyjedziesz, pisząc na adres: kontakt@tocopowiesz.pl. Możesz też zapisać się za pomocą formularza zapisu:

I jednocześnie, jeśli jeszcze nie wiesz, albo wolisz nie dawać znać wcześniej , to po prostu przyjdź.  Oto link do spotkania: 

https://zoom.us/j/94361784816?pwd=Z1NiRC9xVXhjT01vMi9FOHlMRnZMQT09

Zapraszamy serdecznie,

Zespół projektu społecznego „To, co powiesz może zmienić świat”

Projekt realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.